Уряд України вирішив підвищити грошові компенсації для постраждалих на службі, а також для сімей загиблих військових. Це стосується випадків, коли бійців не було вбито в бою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в новій постанові, прийнятій 24 вересня 2024 року.
Тепер виплати виглядають так:
- Якщо військовослужбовець загинув або визнаний зниклим безвісти, компенсації починають виплачуватись з дати, зазначеної у свідоцтві про смерть або рішення суду.
- Якщо у військовослужбовця встановлено інвалідність, виплати нараховуватимуться з дати, зазначеної у довідці медико-соціальної експертної комісії.
Скільки платять?
У разі загибелі: сім'ям загиблих тепер належить 750 прожиткових мінімумів. На даний момент це становить 2 млн 271 тисячу гривень (при поточному прожитковому мінімумі в 3028 грн).
Якщо військовослужбовець отримав інвалідність: розмір виплати залежить від групи інвалідності:
- І група: 400 прожиткових мінімумів – це 1 млн 211 тисяч гривень.
- ІІ група: 300 прожиткових мінімумів – 908 тисяч гривень.
- ІІІ група: 250 прожиткових мінімумів – 757 тисяч гривень.
Як отримати виплату?
Щоб отримати ці гроші, потрібно подати заяву до Мінветеранів. Це можна зробити як на папері, так і в електронному вигляді через портал держпослуг Дія або через Єдиний державний реєстр ветеранів.
Важливо знати
Ці компенсації діють для випадків, коли військові зазнали травм або загинули під час служби, але не в бойових діях. Раніше сума у разі загибелі була меншою – лише 500 прожиткових мінімумів.
Якщо ж військовослужбовець загинув у бою, то згідно з ухвалою від 28 лютого 2022 року, його сім'я отримує 15 мільйонів гривень, які діляться між членами сім'ї.
Нагадаємо, стартує програма виплат для поранених захисників: як отримати 45 тисяч
Раніше ми писали про те, що пенсії українців опинилися під арештом: кого можуть позбавити доступу до виплат
Крім того, Знай.ua повідомляв, що юноші можуть не ходити до ТЦК: кого поставлять на облік автоматично