В Україні під час загальної мобілізації питання вручення повісток є одним із найважливіших. Зокрема, як зазначає адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко, повістки можуть вручатися не тільки представниками територіальних центрів комплектування, а й іншими уповноваженими особами, зокрема представниками органів місцевої влади, місцевого самоврядування, головами ОСББ та житлово-будівельних кооперативів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАніщенко підкреслює, що такі дії є цілком законними, але потребують виконання певної процедури. Для того, щоб представники цих органів могли вручати повістки, необхідний відповідний наказ керівника військової адміністрації або начальника ТЦК, який надає конкретній особі таке право.
Також адвокатка зазначає, що повістка набуває юридичної сили тільки після особистого вручення військовозобов'язаному або після отримання документу поштою з підтвердженням. Повідомлення, передане, наприклад, батькам військовозобов'язаного, не має жодних юридичних наслідків до того моменту, поки сам чоловік не розпишеться за її отримання.
Що стосується інформації, зазначеної у повістці, вона може містити основні персональні дані, такі як ім'я, прізвище, по-батькові та дата народження, але це не означає, що процес уже розпочато. Важливо, щоб процес отримання документу був належним чином оформлений, і лише тоді можуть почати діяти санкції за невиконання зобов’язань.
Отже, представники місцевої влади мають право вручати повістки, але сам процес повинен відповідати встановленим законодавчим нормам, і порушення цієї процедури може бути розцінене як порушення прав громадян.
Нагадаємо, чоловіки намагаються уникнути мобілізації: який спосіб використовують
Раніше ми розповідали, що в Україні готують новий реєстр чоловіків: що зміниться у військовому обліку
Також, відстрочку від мобілізації тепер можна оформити дистанційно